Krasnystaw: Pośpieszyli z pomocą. Brnęli przez zaspy 4 kilometry

Przez blisko 4 km brnęli przez zaspy policjanci, by dotrzeć do samotnie mieszkającej 78 letniej mieszkanki gm. Żółkiewka w powiecie krasnostawskim. Z informacji przekazanej służbom wynikało, że kobieta znajduje się w trudnej sytuacji. Niekorzystne warunki atmosferyczne, padający śnieg i duży mróz doprowadziły do awarii energii elektrycznej.

Reklamy

Wczoraj w południe policjanci z KPP w Krasnymstawie otrzymali informację o trudnej sytuacji bytowej 78 letniej mieszkanka Kol. Borówek.   Z informacji wynikało, że kobieta mieszka samotnie i może potrzebować pomocy. Na miejsce wysłani zostali policjanci ruchu drogowego.
 
Kiedy mundurowi dojechali do miejscowości Borówek okazało się, że droga do miejscowości, w której zamieszkuje 78 letnia kobieta jest nieprzejezdna. Funkcjonariusze zostawili radiowóz i przez blisko 4 km brnęli przez śnieg. Na drodze zalegały potężne zaspy, pokrywa śniegowa była bardzo miękka, załamywał się pod ciężarem.
 
Policjantom udało się dotrzeć do mieszkania 78 latki. Kobieta była bardzo zaskoczona wizytą i okazaną przez funkcjonariuszy  troską. Czuła się dobrze prosiła jednak o interwencję pracowników zakładu energetycznego. Jak twierdziła już od kilku dni nie miała w domu prądu.
 
Dzięki współdziałania wszystkich służb udało się udrożnić dojazd do miejscowości i naprawić usterkę.
 
 
źródło: KWP Lublin (R.L.R)