Krasnystaw: Śmiertelne potrącenie pieszego w Kozieńcu

Krasnostawscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w nocy w miejscowości Kozieniec. 21-letni kierujący audi, po wyprzedzeniu innego pojazdu najechał na pieszego, który w skutek poniesionych obrażeń zmarł. Mężczyzna początkowo odjechał z miejsca zdarzenia. Wrócił dopiero po kilkudziesięciu minutach.

Reklamy

 

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 23.00 w miejscowości Kozieniec na prostym odcinku drogi. Jak wynika z ustaleń pracujących na miejscu śledczych 21-letni kierujący audi, po wyprzedzeniu innego samochodu najechał na idącego drogą pieszego. Mężczyzna w skutek poniesionych obrażeń zmarł na miejscu wypadku. Kierowca audi widząc co się stało odjechał. Wrócił dopiero po kilkudziesięciu minutach. Nie miał prawa jazdy. Decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Krasnymstawie trafił to policyjnej celi.

Pracujący na miejscu śledczy wykonali oględziny miejsca wypadku i zabezpieczyli ślady. Ciało 30-latka z gminy Siennica Różana zostało zabrane na sekcję zwłok. Kierowca był trzeźwy. Teraz policjanci wspólnie z prokuraturą wyjaśniać będą okoliczności zdarzenia. Został już powołany biegły, który pomoże wyjaśnić przyczyny tego tragicznego wypadku.

O dalszym losie 21-letniego mieszkańca gm. Chełm zadecyduje prokurator. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat więzienia.

 

źródło i fot. KPP Krasnystaw