Krasnystaw: Udział w bójce i ciężkie pobicie. 19-latek z zarzutami

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-latek z gminy Krasnystaw, po tym jak pobił 24-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony z ciężkimi obrażeniami ciała, zagrażającymi życiu trafił do szpitala. Kilka godzin po zdarzeniu sprawcę ustalili i zatrzymali krasnostawscy kryminalni.

Reklamy

W nocy z 22/23 grudnia br dyżurny krasnostawskiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze przy jednej z galerii. Na miejscu policjanci ustalili, że pomiędzy grupą kilku osób doszło do przepychanek i agresji słownej. Jeden z uczestników, 24-latek z Krasnegostawu, został uderzony w głowę, a przewracając się uderzył głową o podłoże z kostki brukowej. Z ciężkimi obrażeniami ciała, zagrażającymi życiu trafił do szpitala. Sprawca wraz z grupą znajomych oddalił się z miejsca zdarzenia.
 
Sprawą zajęli się krasnostawscy kryminalni. Kilka godzin po zdarzeniu ustalili, że agresorem był 19-letni mieszkaniec gminy Krasnystaw. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkich obrażeń ciała i przyznał się do jego popełnienia. Śledczy wnioskowali o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku. Młodzieniec na trzy miesiące trafił do aresztu. Za udział w bójce i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KPP Krasnystaw (MS)