Krasnystaw: Zderzenie dwóch ciężarówek

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj w Chorupniku. Na łuku drogi zderzyły się dwa ciężarowe volva przewożące kilkudziesięciotonowe ładunki. Jeden z kierujących z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Reklamy

Wczoraj przed godziną 11,00 w miejscowości Chorupnik doszło do wypadku drogowego. Kierujący ciężarowym volvem 43-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego najprawdopodobniej na łuku jezdni nie zachował należytej ostrożności, w wyniku czego naczepa pojazdu zjechała na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do zderzenia z jadącym z naprzeciwka również pojazdem ciężarowym. Drugie volvo prowadził 37-letni mieszkaniec powiatu Międzyrzec Podlaski. Oba pojazdy przewoziły kilkudziesięciotonowe ładunki. W wyniku tego zdarzenia trasa była całkowicie nieprzejezdna.
 
Policjanci zorganizowali objazdy i przez kilkanaście godzin, do czasu uprzątnięcia ładunków, zabezpieczali miejsce zdarzenia. Sprawdzili również stan trzeźwości kierujących. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Do szpitala trafił kierowca drugiego volvo. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz po raz kolejny apelują o rozsądek i ostrożną jazdę. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo jazdy to przede wszystkim odpowiedni styl jazdy dostosowany do aktualnie panujących warunków na drodze. To także umiejętność przewidywania tego, co może wydarzyć się na drodze.
 
 
 
źródło i fot: KPP Krasnystaw (MS)