Krwioobieg Terytorialsa nad Zalewem Zemborzyckim

30 osób oddało krew w ramach lubelskiej edycji „Krwioobiegu Terytorialsa”. Impreza promująca krwiodawstwo i krwiolecznictwo organizowana przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej odbyła się w sobotę, 15 czerwca nad Zalewem Zemborzyckim. Zebrano 13 i pół litra krwi, w sumie od początku trwania akcji uzyskano już 70 litrów.

Reklamy

 

W ramach imprezy odbyły się szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, można było wykonać szereg badań i zapoznać się z wyposażeniem żołnierzy OT i innych służb mundurowych. Do akcji włączyło się wiele instytucji i stowarzyszeń. Pomimo panujących wysokich temperatur mieszkańcy Lublina chętnie zapoznawali się z ideą krwiodawstwa i działaniami żołnierzy OT w tym zakresie.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku, podczas pierwszej edycji imprezy, w skali całego kraju zebrano 1300 litrów krwi. Zaangażowało się w nią 2000 żołnierz OT. Lubelscy żołnierzy oddali najwięcej krwi. Tegoroczna akcja potrwa do 23 czerwca.

Główny cel tegorocznej edycji „Krwioobiegu Terytorialsa” to zebranie 1500 litrów krwi i zaangażowanie 2500 krwiodawców. Jednak głównym założeniem akcji to nie tylko lepsze statystyki, ale przede wszystkim lepsza synchronizacja donacji krwi i osocza z potrzebami terytorialnymi i czasowymi banków krwi. 

 

(fot. 2LBOT)