Kryminalni zabezpieczyli 0,5 kg narkotyków

Policjanci z Tomaszowa Lubelskiego zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Tyszowce. W mieszkaniu młodego mężczyzny kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli 0,5 kg marihuany oraz krzaki konopi indyjskich.

Reklamy

 

Tomaszowscy kryminalni realizując posiadane informacje weszli do jednego z mieszkań w gminie Tyszowce. Tam podczas przeszukania łącznie zabezpieczono około 0.5 kg suszu marihuany oraz dwie sadzonki konopi indyjskich. W mieszkaniu funkcjonariusze zatrzymali 17-letniego właściciela narkotyków. Młody mieszkaniec gminy Tyszowce niebawem usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.  Za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi indyjskich grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W związku z tą sprawą usłyszało zarzuty jeszcze czterech mężczyzn w wieku od 21 do 26 lat, są to mieszkańcy gminy Tyszowce i Komarów. Odpowiedzą oni za udzielanie środków odurzających innym osobom. Grozi im kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych został zastosowany środek karny w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego w wysokości od 3 tys. do 5 tys.

 

źródło i fot. KPP Tomaszów Lubelski