Kryminalny z Krasnegostawu wicemistrzem Polski

Miejsce na podium zajął funkcjonariusz z Krasnegostawu podczas IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2018”. Drużyna, którą reprezentował w klasyfikacji generalnej zajęła 9-te miejsce.

Reklamy

 

W dniach 5-7 czerwca w Szkole Policji w Pile odbył się Finał IV Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej roku 2018”. Był on poprzedzony eliminacjami w komendach wojewódzkich, wtedy to drużyna złożona z czterech policjantów z Krasnegostawu zajęła pierwsze miejsce, dzięki czemu jako reprezentacja województwa lubelskiego pojechała do Piły.

W skład zespołu wchodził policjant służby dochodzeniowo-śledczej, służby operacyjno rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Podczas finału funkcjonariusze rywalizowali w następujących konkurencjach: test wiedzy zawodowej, wiedzy praktycznej, umiejętności na miejscu zdarzenia, umiejętności strzeleckich oraz umiejętności praktycznych w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Policjantów oceniano indywidualnie oraz drużynowo. Doskonałymi umiejętnościami oraz wiedzą wykazał się kryminalny z Krasnegostawu, który w klasyfikacji indywidualnej zajął drugie miejsce. Wysoką piątą lokatę zajął nadkom. Albert Lipiński, który był kapitanem drużyny i reprezentantem z ramienia nadzoru. W klasyfikacji generalnej drużyna z Krasnegostawu uplasowała się na 9-tej pozycji.

Serdecznie gratulujemy.

 

(źródło i fot. KPP Krasnystaw)