Książka o gminie Dołhobyczów

W ubiegłym roku ukazała się ciekawa książka „Dzieje miejscowości gminy Dołhobyczów, powiat hrubieszowski”. Kogo interesuje historia miejscowości i terenów z naszego powiatu, powinien mieć to opracowanie w swojej kolekcji.

Reklamy

Książkę opracowało troje autorów: Ewa Niedźwiedź, Józef Niedźwiedź i Urszula Nowakowska. Została wydana m.in. dzięki dofinansowaniu Urzędu Gminy Dołhobyczów.

Opracowanie jest oprawione w twarde okładki, wydane na wysokiej klasy papierze i jest większe wielkością niż zwykle, zawiera na 112 stronach dziewięć obszernych rozdziałów, rysunki, liczne mapy i fotografie czarno-białe oraz kolorowe z różnych okresów i miejscowości, źródła, indeks nazwisk, listę wójtów, aneksy.

Zawiera dzieje takich 25 miejscowości jak: Chłopiatyn, Chochłów, Dłużniów, Dołhobyczów, Gołębie, Honiatyn, Horodyszcze, Horoszczyce, Hulcze, Kadłubiska, Kościaszyn, Liski, Liwcze, Myców, Oszczów, Podhajczyki, Przewodów, Siekierzyńce, Sulimów, Witków, Wólka Poturzyńska, Wyżłów, Zaręka, Żabcze, Żniatyn.

Książkę można jeszcze kupić, m.in. w Urzędzie Gminy w Dołhobyczowie oraz w Hrubieszowie, w sklepach „Traffika” na „Rogu Kozackim” i na „Manhattanie”.

Opracował – mak

Na zdjęciu – okładka książki.