Kto widział skradzione zabytkowe motocykle?

Bychawscy policjanci poszukują dwóch kilkudziesięcioletnich motocykli. Zabytkowe jednoślady marki Junak i SHL zostały skradzione w środową noc. By je ukraść, zdeterminowani włamywacze zadali sobie sporo trudu, bowiem musieli zrobić podkom do stodoły, w której właściciel je garażował. Poszkodowany właściciel wycenił straty na około 18 tys. złotych.

Reklamy

 

Do kradzieży dwóch ponad 50-letnich motocykli doszło przed kilkoma dniami. Jednoślady marki Junak i SHL właściciel posesji w gm. Bychawa garażował w stodole. Zabytkowe motocykle były jego pasją, mężczyzna remontował je i jeździł nimi na różne zloty. Jak się okazało, do czasu. W środową noc oba jednoślady zostały mu skradzione. Sprawcy wykazali się dużą determinacją i zadali sobie sporo trudu, gdyż nie mogąc pokonać solidnych zabezpieczeń stodoły, musieli zrobić podkop, by dostać się do środka. Następnie po otwarciu bramy niepostrzeżenie wyprowadzili motocykle na zewnątrz.

Poszkodowany właściciel zabytkowych pojazdów ujawnił kradzież następnego dnia rano.  Zgłosił się na pobliski komisariat wyceniając straty na kwotę około 18 tys. złotych. Utracone pojazdy  miały dla niego nie tylko wartość materialną ale i sentymentalną.

Policjanci poszukują skradzionych motocykli. Jednocześnie publikujemy zdjęcia tych pojazdów. Ktokolwiek posiada informacje istotne do ustalenia sprawców bądź miejsca aktualnego przechowywania zabytkowych motocykli, proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Bychawie pod nr tel.:  (81) 820 52 10 lub nr alarmowy 997/112.źródło i fot. KWP Lublin