Które piesze przejścia graniczne mają powstać w pierwszej kolejności? Zagłosuj na Kryłów – Krecziv

Na zaprzyjaźnionym z LubieHrubie portalu www.porteuropa.eu od kilku miesięcy trwa kampania społeczna na rzecz otwarcia pieszych przejść granicznych. Pierwsze sukcesy już są: decyzją podlaskiego wojewody piesze przejścia powstaną w ciągu najbliższych miesięcy w Kuźnicy, Połowcach i Bobrownikach. Aktualnie czekamy na równie pozytywne decyzje odnośnie granicy z Ukrainą i Rosją, a także w odniesieniu do Terespola.

Reklamy

I tutaj pojawia się pytanie o priorytety. Wiadomo, że wszystkie piesze przejścia są ważne, ale nawet przy maksymalnej dobrej woli ze strony MSW, nie da się nadrobić dwudziestoletnich zaległości w ciągu roku czy nawet dwóch. Jedne przejścia graniczne należy uznać za priorytet i wybudować już w 2014-15 roku, inne będą musiały poczekać.

Aby pomóc w określeniu tych priorytetów, na portalu www.porteuropa.eu zorganizowaliśmy ankietę w tej sprawie:

http://porteuropa.eu/ukraina/granica/5264-ktore-z-pieszych-przejsc-granicznych-powinny-powstac-w-pierwszej-kolejnosci

(Sonda znajduje się na samym dole strony po prawej stronie – można zagłosować na przejście Kryłów Krecziv – przyp. red LH)

 

Wyniki tej ankiety przekażemy w formie rekomendacji MSW i wojewodom, ale aby sonda była miarodajna, musi wziąć w niej udział dostatecznie dużo osób. Stąd też apel do wszystkich o oddanie głosu i rozpowszechnienie informacji o sondzie oraz o stronie internetowej naszej inicjatywy na Facebooku: www.facebook.com/turystycznagranica

 

tekst: Jakub Łoginow – www.porteuropa.eu, mac

fot. Łukasz Sidor