Ktoś wyrzucił do śmietnika szczenięta, skazując je na śmierć

21 sierpnia przed południem policjanci wezwani zostali na ul. Lazurową w Zamościu. Tam, w śmietniku znaleziono porzucone szczenięta.

Reklamy

 

Z informacji jakie przekazano mundurowym wynikało, że mieszkankę osiedla zaniepokoił pisk dochodzący z pojemnika na odpady wystawionego przed posesją. Kiedy kobieta zajrzała do wnętrza, odkryła foliową reklamówkę a w niej osiem szczeniaków. Niestety tylko jeden z nich pozostawał przy życiu. Zwierzęta przekazano lekarzowi weterynarii.

Aktualnie policjanci prowadzą postępowanie w kierunku naruszenia przepisów ustawy o ochronie zwierząt i apelują do osób, które mogą pomóc w ustaleniu sprawcy porzucenia szczeniaków o kontakt z policją.

W przedmiotowej sprawie telefonować można do dyżurnego zamojskiej komendy tel. 84 677-14- 17 lub 997 i 112. Policja zapewnia anonimowość.

 

***

Przypominamy jednocześnie, że ustawa o ochronie zwierząt zabrania znęcania się nad zwierzętami. Zgodnie z zapisami tej ustawy za znęcanie uznawane jest między innymi „porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje”. Ci którzy w ten sposób traktują zwierzęta muszą liczyć się z konsekwencjami swojego zachowania i odpowiedzialnością karną. W myśl obowiązujących przepisów za taki czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.


źródło i fot. KMP Zamośc