KWP Lublin: Amok – szkolenie z aktywnym strzelcem

W zajęciach z „aktywnym strzelcem” funkcjonariusze wykorzystują amunicję barwiącą. Instruktorami są policyjni antyterroryści z KWP w Lublinie.

Reklamy

 

Praktyczne szkolenie jest bardzo wymagające. Policjanci mają do czynienia z napastnikiem, który jest niestabilny psychicznie. Usiłuje zabić jak największą liczbę otaczających go osób. Działa w zaludnionych miejscach, takich jak zakład pracy czy centrum handlowe. Nie planuje ucieczki i liczy się, że zginie podczas swojej akcji.

Funkcjonariusze podczas strzelania wykorzystują amunicję barwiącą. Instruktorami są policyjni antyterroryści, natomiast szkolenie zorganizowali i wspólnie realizują policjanci z Sekcji Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Lublinie.

Zajęcia odbywają się w pomieszczeniach KWP przy ul. Grenadierów w Lublinie. Łącznie w ciągu trzech miesięcy przeszkolonych zostanie 90 policjantów. To funkcjonariusze z „patrolówki” komend miejskich i powiatowych naszego garnizonu. Każdego dnia przeprowadzają interwencje i mogą spotkać się podobną sytuacją, ponadto to oni są jako pierwsi na miejscu zdarzeń. Przeszkoleni zostaną także kryminalni z KWP w Lublinie, którzy  często biorą udział w zatrzymaniu niebezpiecznych przestępców.

Szkolenie zostało dofinansowane przez policyjnych związkowców z Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.


źródło, wideo, fot. KWP Lublin