KWP: Podsumowanie długiego weekendu

Podczas minionych 5 dni długiego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 20 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 32 osoby odniosły obrażenia. Policjanci zatrzymali 97 nietrzeźwych kierujących. Na drogach Lubelszczyzny doszło także do 275 kolizji drogowych.

Reklamy

 

Minione 5 dni długiego weekendu, był to czas wytężonej pracy policjantów. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić ten długi weekend poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Mundurowi zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa.

Pomimo większej liczby policyjnych patroli na drogach i częstszych kontroli, jak również licznych apeli do kierowców o ostrożną jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 20 wypadków drogowych. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych, a 32 osoby odniosły obrażenia. Podczas kontroli drogowych ujawnionych zostało także 97 nietrzeźwych kierujących, odnotowaliśmy także 275 kolizji drogowych.

Reklamy

Podczas analogicznego ubiegłorocznego weekendu, który trwał 4 dni w naszym regionie doszło do 20 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 30 odniosło obrażenia. Odnotowaliśmy także 168 kolizji drogowych, zatrzymanych zostało 109 nietrzeźwych kierujących.

 

źródło i fot. KWP Lublin