KWP: Tragiczne wypadki na drodze krajowej nr 74

Do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj na drodze krajowej nr 74. W miejscowości Husynne 6 letnia dziewczynka najprawdopodobniej wbiegła na przejście dla pieszych wprost przed nadjeżdżającą ciężarówkę marki Iveco. Do drugiego wypadku doszło w miejscowości Karp. Kierujący Fiatem Uno mężczyzna z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruch i czołowo zderzył się z ciężarówką. Kolejne śmiertelne zdarzenie miało miejsce w Gościeradowie, tam dwaj 16-latkowie jadąc na skuterze wjechali pod tira. Obaj w wyniku obrażeń zmarli w szpitalu. Policjanci wyjaśniają okoliczności i ustalają dokładny przebieg wydarzeń.

Reklamy

Do kolejnych wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym doszło wczoraj w miejscowości Husynne gm. Hrubieszów. oraz Karp w powiecie Zamojskim, a także w Gościeradowie. na trasie K-74.
 
Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów w miejscowości Husynne, około godziny 13.00 , 6 letnia dziewczynka najprawdopodobniej wbiegła na przejście dla pieszych. Została potrącona przez nadjeżdżającą ciężarówkę marki Iveco. Dziewczynka zmarła po przewiezieniu do szpitala. Samochodem kierował 23-latek. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.
 
Do drugiego wypadku doszło na tej samej drodze w miejscowości Karp. Jak wynika, z początkowych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący Fiatem Uno mężczyzna z nieznanych dotąd przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z ciężarówką.
 
Kolejne zdarzenie około godziny 18.10 w Gościeradowie, tam dwaj 16-latkowie jadąc na jednym skuterze zderzyli się z tirem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wyjechali z zatoczki przystankowej wprost przed jadący drogą krajową samochód ciężarowy. Obaj w wyniku obrażeń zmarli w szpitalu. Kierujący tirem 35-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i ustalają dokładny przebieg wydarzeń.
 
 
Info: KWP Lublin (AF)