Łabunie Reforma: Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 17. Nie żyją dwie osoby

Zamojscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w m. Reforma Łabunie, na drodze krajowej nr 17. Kierujący osobowym fordem potrącił dwoje pieszych, którzy w miejscu nieoznakowanym i nieoświetlonym przechodzili przez jezdnię. 54-letnia kobieta i towarzyszący jej mężczyzna ponieśli śmierć na miejscu.

Reklamy

Wypadek miał miejsce wczoraj przed godz. 18.00 na drodze krajowej nr 17. 27-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego  kierując fordem, przejeżdżając przez m. Reforma Łabunie potrącił dwoje pieszych. 54-letnia kobieta, mieszkanka gm Łabunie i towarzyszący jej mężczyzna, którego tożsamości dotychczas nie ustalono, przechodzili przez jezdnię w miejscu nieoznakowanym i nieoświetlonym. W wyniku potrącenia oboje ponieśli śmierć na miejscu. Kierowca forda był trzeźwy. Zarządzona przez prokuratora sekcja zwłok wykaże czy piesi w chwili wypadku również byli trzeźwi.
 
Apelujemy do pieszych, aby poruszając się po zmierzchu i w nocy używali elementów odblaskowych. Pamiętajmy, że odblaski poprawiają widoczność na drodze i niejednokrotnie mogą uratować nam życie. Apelujemy również do kierowców by zwracali szczególną uwagę na pieszych, którzy swoim zachowaniem mogą stwarzać zagrożenie dla siebie oraz innych osób korzystających z dróg. Należy przewidywać mogące powstać w każdym momencie zagrożenie i podejmować takie działania, aby temu zagrożeniu zapobiec. Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Przy uderzeniu przez jadący z dużą prędkością pojazd, praktycznie nie mają szans na przeżycie.
 
 
źródło i fot. KMP Zamość (J.K.)