Latanie w przyszłości. Rakieta, statek kosmiczny, UFO, Dragon, Wostok, dron i ufoludki

Latanie w przyszłości to temat tegorocznego Konkursu Młodych Artystów FAI. Międzynarodowa Federacja Lotnicza dedykuje go dzieciom i młodzieży w wieku 6-17 lat. Aktualnie odbywają się finały regionalne, które potrwają do 19 lutego br. W Zamościu taki finał miał już swoje miejsce.

Reklamy

 

„Od lotni i spadochroniarzy do pilotów dronów i astronautów, a jedynym ograniczeniem dla przyszłości lotnictwa jest wyobraźnia producentów, marzycieli i dzisiejszych pilotów. Nadszedł czas, aby sięgnąć do własnej wyobraźni, wziąć ulubiony komplet kredek, markerów, ołówków i farb oraz stworzyć plakat na tegoroczny Konkurs FAI pt. “Latanie w przyszłości”. Pokaż nam swoją wizję tego, co może się stać, gdy ludzie będą pracować razem i podążać za swoją pasją do latania.”

Do tego konkursu plastycznego FAI Young Artists Contest 2018 przystąpiły osoby z kół plastycznych prowadzonych przez panią Marię Śliczniak, z  Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” oraz ze Stowarzyszenia „Drukarnia Wyobraźni” w Zamościu.

Prace były prezentowane na wystawie w „Okrąglaku” i jury konkursowe wybrało 6 prac (Oskara Wróbla, Justyny Korneluk, Kornelii Typek, Leny Wołoch, Julii Burdy, Magdaleny Borowiec), na szczeblu regionalnym, zorganizowanym przez Aeroklub ziemi Zamojskiej, które przechodzą do następnego etapu – ogólnopolskiego. Najlepsze prace wyłonione w finale ogólnopolskim zostaną wysłane do siedziby FAI i tam oceniane przez Międzynarodowe Jury.

 

 

Źródło i fot. Aeroklub Polski

Opr. Joanna Giruć