„Lato 2009” w Moniatyczach

HrubieszówMoniatycze

Reklamy

W Zespole Szkół Publicznych im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach zakończył się wypoczynek letnio pod hasłem „LATO 2009” zorganizowany w ramach akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, który trwał od 7 do 11 lipca.

Opiekę nad uczestnikami wypoczynku letniego sprawowali nauczyciele.

Program zajęć wakacyjnych był zróżnicowany oraz dostosowany do potrzeb i zainteresowań tutejszej młodzieży szkolnej. Zajęcia zaczynały się o godz. 9.00, a kończyły o 13.00.

Głównymi celami wypoczynku letniego zorganizowanego dla uczniów ZSP w Moniatyczach było stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzania wolnego czasu oraz kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw, stymulowanie rozwoju umysłowego i fizycznego, a także rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji.

Pierwszego dnia półkolonii uczniowie zapoznali się z normami i zasadami zachowania podczas wypoczynku letniego, a także wzięli udział w turnieju sportowym pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczestnicy mieli również możliwość udziału w zajęciach prowadzonych w pracowni komputerowej, gdzie pokazano im, że komputer nie jest tylko „maszyną” do grania, ale też miłą i twórczą formą spędzania wolnego czasu. W tym dniu zorganizowano także konkurs plastyczny – „Wakacje moich marzeń”.

W drugim dniu odbyła się pogadanka dla uczestników półkolonii na temat bezpieczeństwa, które jest ważne nie tylko podczas dni wolnych od nauki szkolnej pt.: „Bezpieczne zachowanie na drodze i nie tylko – utrwalenie przepisów ruchu drogowego”. Następnie uczniowie wykonywali prace plastyczne (collage) – „Mój wygląd świadczy o mnie, mam swój styl”. W tym dniu dużo czasu poświęcono również zajęciom sportowym. Były to gry zespołowe – siatkówka, koszykówka, piłka nożna, a także zabawa w podchody.

Trzeci dzień przebiegał pod nazwą „Właściwe odżywianie warunkiem zdrowia”. Podczas tego dnia uczniowie zapoznali się z higieną spożywania i przygotowywania posiłków. Zorganizowano zajęcia propagujące zdrowy styl, podczas których odbyły się następujące zajęcia kulinarne: układanie zdrowego jadłospisu, sporządzanie sałatek oraz wspólne ich spożywanie, rozpoznawanie rzeczy przez dotyk i smak. Ponadto zorganizowane zostały konkursy sportowe – tor przeszkód, skoki przez linę oraz turniej w tenisa stołowego.

W czwartym dniu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach świetlicowych według własnych zainteresowań (gry planszowe, kalambury, układanie puzzli itp.). Hasłem przewodnim tego dnia było „Nie warto palić, nie warto pić!”, do którego uczniowie przedstawili wymyśloną przez siebie dramę. W drugiej części dnia rozmawiano o szkodliwości alkoholu, palenia papierosów i sięgania po narkotyki. Następnie uczestnicy wzięli udział w konkursie na antyalkoholowe, antynikotynowe bądź antynarkotykowe plakaty, ulotki i foldery.

W ramach piątego dnia wakacji w szkole dla uczestników zorganizowana została wycieczka do Krasnobrodu. Wzięło w niej udział 28 uczniów Szkoły Podstawowej i Gminnego Gimnazjum oraz kierownik wycieczki i trzech opiekunów. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Krasnobrodu i okolic tj.: Kapliczki św. Rocha, Kapliczki na wodzie, Muzeum Przyrodniczego, Ptaszarni. Następnie wszyscy udali się nad zalew, gdzie mogli skorzystać z kąpieli. Po wspólnych zabawach w wodzie uczniowie wraz z opiekunami wspólnie wybrali się na ognisko, a następnie szczęśliwie powrócili do domów dzielić się przeżyciami i refleksjami ze wspólnie spędzonego czasu.

info
GOPS Hrubieszów

Hrubieszow LubieHrubie 2009