Lekcja europejska: II edycja – czas start!

Czym zajmuje się Komisja Europejska? Ilu europosłów pracuje w Parlamencie Europejskim? Od kiedy możemy bez barier przemieszczać się po krajach Unii Europejskiej? Ile mamy języków urzędowych w UE? To jedne z wielu pytań, na które odpowiedzi udzielą stażyści prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, Poseł do Parlamentu Europejskiego, podczas spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych z Lubelszczyzny. Zainteresowane szkoły mogą już teraz przesyłać zgłoszenia!

Reklamy

Integracja europejska, instytucje unijne oraz szanse, jakie młodzieży stwarza członkostwo Polski w Unii Europejskiej, to jedne z głównych zagadnień, jakie zostaną poruszone podczas II edycji projektu „Lekcji europejskiej”. W ramach 45-minutowych zajęć studenci, którzy odbyli staż w Biurze Poselskim prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Parlamencie Europejskim w Brukseli, podzielą się z młodszymi kolegami zdobytą w Parlamencie Europejskim wiedzą, doświadczeniem oraz osobistymi spostrzeżeniami, umożliwiając młodzieży poznanie Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE w „nowej odsłonie”.

„Na podstawie ubiegłorocznych doświadczeń wiemy, że lekcje umożliwiają uczniom po raz pierwszy stykającym się z problematyką Unii Europejskiej opanowanie podstawowej wiedzy w tym zakresie. Dla uczniów przygotowujących się do matury, stanowią natomiast interaktywną powtórkę szkolnego materiału. Spotkanie ze starszymi kolegami i przysłuchanie się ich doświadczeniom płynącym z pracy w międzynarodowym środowisku, niejednokrotnie stanowią pomoc w wyborze kierunku studiów np. prawa, politologii, europeistyki, stosunków międzynarodowych” – mówi Beata Chrostek, koordynatorka projektu.

Reklamy

Udział w projekcie „Lekcja europejska: II edycja” mogą zgłaszać szkoły ponadgimnazjalne z terenu województwa lubelskiego na adres e-mail: lekcja.europejska@lenalubelska.pl  lub pod numerem telefonu/fax: (81) 448-00-92 do dnia 31 marca br. Szczególne zaproszenie skierowane jest do szkół, które nie uczestniczyły w I edycji „Lekcji europejskiej”.

Tegoroczna edycja „Lekcji europejskiej” została zainicjowana 17 lutego br. w Radawczyku Drugim, gdzie prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, osobiście poprowadziła zajęcia z uczniami. Podczas spotkania z młodzieżą europoseł podkreślała znaczenie takich spotkań dla kształtowania świadomości europejskiej wśród uczniów.

 

Biuro Poselskie Prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej