Letnia szkoła dla rodziców zastępczych

HrubieszówSusiec

Reklamy

Lepszemu poznaniu się sprzyjały wyprawy nad Szumy na Tanwii i do Rezerwatu „Czartowe Pole”, ognisko z pieczeniem kiełbasek, kąpiele w basenie.

***

Reklamy

W ramach projektu „Letnia szkoła dla rodziców zastępczych” realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Hrubieszowie dofinansowanego ze środków Fundacji Ernst & Young w dniach 17 – 18 sierpnia 2009 r. odbył się 2 – dniowy warsztat wyjazdowy w Suścu dla rodziców i dzieci z rodzin zastępczych.

Warsztat dla rodziców prowadzony przez psychologa dotyczył wzmacniania rodziców zastępczych w wypełnianiu ról rodzicielskich poprzez wzrost umiejętności wychowawczych.

Warsztat dla dzieci obejmował zajęcia psychoedukacyjne i socjoterapeutyczne. Oprócz warsztatów wyjazd był okazją do odpoczynku i zwiedzania Roztocza, dawał możliwość rozmowy i dyskusji w gronie rodziców oraz wspólnej zabawy dla dzieci. Lepszemu poznaniu się sprzyjały wyprawy nad Szumy na Tanwii i do Rezerwatu „Czartowe Pole”, ognisko z pieczeniem kiełbasek, kąpiele w basenie. Dzieci otrzymały upominki zakupione ze środków Fundacji Ernst & Young oraz od sponsorów w postaci m. in. maskotek, czapek, odblasków, długopisów, słodyczy.

Kontynuacją zajęć „Letniej szkoły dla rodziców zastępczych” będą spotkania grupy wsparcia dla rodziców zastępczych.

Na pierwsze spotkanie zapraszamy do siedziby PCPR dnia 18 września 2009 r. o godz.15.30.

zobacz zdjęcia »

***

Hrubieszow LubieHrubie 2009