25 września 2023

Logowanie do e-Urzędu Skarbowego w nowej odsłonie

5 kwietnia 2022 r. udostępniono nową, unowocześnioną wizualnie stronę zintegrowanego logowania w e-Urzędzie Skarbowym. Logowanie zapewnia użytkownikom bezpieczne korzystanie z e-usług cyfrowych i realizację obowiązków podatkowych.

Reklamy

Jedna, zintegrowana usługa logowania resortu finansów umożliwia uwierzytelnianie różnymi metodami podatnikom i płatnikom. Zapewnia im bezpieczne korzystanie z e-usług cyfrowych i realizację obowiązków podatkowych.

Aby szybko i łatwo potwierdzić swoją tożsamość, użytkownicy e-Urzędu Skarbowego mogą skorzystać z następujących metod: 

Reklamy
  • login.gov.pl, tj.:
    • profil zaufany
    • e-dowód
    • bankowość elektroniczna
  • mObywatel (aplikacja, która umożliwia logowanie do serwisów administracji publicznej)
  • dane podatkowe (dotyczy wyłącznie popularnej usługi Twój e-PIT).

Dodatkowo zintegrowana usługa logowania resortu finansów umożliwia logowanie loginem i hasłem użytkownikom systemu e-TOLL.

Celem zmian jest podniesienie jakości świadczonych usług i obsługi klienta. Zmiany w e-Urzędzie Skarbowym na podatki.gov.pl, w tym m.in. w module logowania, to odpowiedź na rosnące oczekiwania i potrzeby obywateli w zakresie mobilności, dostępności, nowoczesności, użyteczności oraz wysokiej jakości usług świadczonych przez administrację skarbową. Kierunki rozwoju modelu biznesowego Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) koncentrują się na usprawnieniu komunikacji i współpracy KAS – otoczenie KAS.

Reklamy

Bezpieczeństwo danych

Dzięki integracji z login.gov.pl (Krajowym Węzłem Identyfikacji Elektronicznej) zapewniony jest wysoki poziom bezpieczeństwa danych, które przetwarzamy w naszych usługach.

­

(info: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)


Zobacz też:

Nowa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej

Nowa rekrutacja do Służby Celno-Skarbowej