Lubelska PO w sprawie systemu obrony przeciwlotniczej Patriot

W załączeniu przesyłam uchwałę Zarządu Regionu Lubelskiego PO RP z dnia 28 listopada 2022 roku w sprawie systemu obrony przeciwlotniczej Patriot.

Reklamy

Inicjatywa rządu Niemiec – jednego z naszych partnerów wspólnego paktu bezpieczeństwa NATO jest szczególnie ważna dla mieszkańców województwa lubelskiego. Jako region bezpośrednio przyległy do Ukrainy i terenów, gdzie toczy się wojna jesteśmy w sposób bezpośredni narażeni na potencjalne możliwości ataku ze strony Rosji. Musimy zrobić wszystko i wykorzystać wszelkie dostępne środki, aby dramat, który wydarzył się w Pzewodowie nigdy więcej się nie powtórzył.

Odmowa przyjęcia tego systemu i swoista partyjna gra, jaką wokół tej propozycji toczy Jarosław Kaczyński musi spotkać się z naszą zdecydowaną dezaprobatą. Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest dla nas najważniejsze!

Reklamy

­

Zwracamy się do wszystkich mieszkańców Lubelszczyzny o wyrażanie głośnego protestu przeciwko narażaniu naszego bezpieczeństwa. System obrony przeciwlotniczej Patriot musi strzec polskiej granicy i wzmacniać przekonanie, że tereny przygraniczne są dobrze chronione. Jest to dla nas – mieszkańców Polski wschodniej szczególnie ważne!!!

­

STANISŁAW ŻMIJAN

Przewodniczący Zarządu Regionu Lubelskiego

Platformy Obywatelskiej RP

­

info i fot. nadesłane – Zarząd Regionu Lubelskiego PO RP


Zobacz też:

Wieźli kolegę w bagażniku. Nagranie [WIDEO]

Wieźli kolegę w bagażniku. Nagranie [WIDEO]


Zerknij na Instagram →