Lubelska Policja: Nie otrzymaliśmy potwierdzonych zgłoszeń o osobach, które miałyby wykorzystywać trudną sytuację ukraińskich uchodźców (WIDEO)

Lubelska Policja poinformowała dziś po południu, że nie otrzymała potwierdzonych zgłoszeń o osobach, które miałyby wykorzystywać trudną sytuację ukraińskich uchodźców.

Reklamy

– Nie wykluczamy, że nawet w takiej sytuacji jaką mamy obecnie, czyli tłumy uchodźców uciekających przed wojną i ogromną pomoc ze strony władz, służb ale co warte podkreślenia całego społeczeństwa – mogą znaleźć się osoby, które będą chciały to wykorzystać i zarobić na cudzym nieszczęściu – informuje rzecznik prasowy KWP w Lublinie kom. Andrzej Fijołek. – Na chwilę obecną nie możemy potwierdzić, że doszło do takich sytuacji, jak próba nielegalnego zarobku na obywatelach Ukrainy lub innych form wykorzystania takich osób. Reagujemy jednak na każde sygnały, także te pojawiające się na portalach internetowych. Poza umundurowanymi policjantami służb prewencji, na granicy obecni są także policjanci pionu kryminalnego. To oni na bieżąco prowadzą działania i rozpoznanie, aby przeciwdziałać takim sytuacjom. Z naszych doświadczeń i obserwacji obecnej sytuacji na granicy wynika, że obywatele oferują rzeczywistą i realną pomoc sąsiadom z Ukrainy. Pamiętajmy, że zwłaszcza w tym czasie mogą pojawiać się niesprawdzone informacje, czy wręcz fake newsy, dlatego dobrze jest przekazywać i powielać tylko informacje sprawdzone i pochodzące z oficjalnych źródeł.

­

Reklamy

(info, wideo, fot. KWP Lublin)


LubieHrubie na Instagramie