15 lipca 2024

Lubelski Festiwal Nauki za nami [ZDJĘCIA]

Wykłady, dyskusje, prezentacje na różne tematy – od filozofii, przez informatykę śledczą, aż po analizę współczesnych konfliktów zbrojnych – tak w skrócie wyglądał XVIII Lubelski Festiwal Nauki w Akademii Zamojskiej, który w tym roku przebiegał pod hasłem Ogrody Nauki.

Reklamy

Głównym celem Lubelskiego Festiwalu Nauki jest upowszechnianie, promowanie oraz popularyzowanie nauki i badań naukowych w społeczeństwie. AZ przygotowała ofertę, w której coś dla siebie znaleźli zarówno pasjonaci matematyki i nauk ścisłych, jak też humaniści. Zajęcia dla uczniów szkół średnich przeprowadzili: dr hab. inż. Krzysztof Pancerz, prorektor ds. nauki i rozwoju AZ, kierownik Zakładu Informatyki AZ („Rozwiązywanie zagadek matematycznych z językiem Prolog”), dr hab. Justyna Misiągiewicz z Zakładu Bezpieczeństwa Narodowego AZ („Wojna we współczesnym świecie: nowe wyzwania, technologie i konsekwencje”), dr Teresa Bojarska-Szot z Zakładu Pedagogiki AZ („Recepty filozofów dawnych na szczęśliwe życie”, „Kształtowanie charakteru według Tomasza z Akwinu”), dr inż. Bronisław Samujło z Zakładu Mechaniki i Budowy Maszyn („Materiały polimerowe przyjazne środowisku”), dr Katarzyna Szmidt z Zakładu Finansów i Rachunkowości AZ („Komunikacja interpersonalna”), mgr inż. Mirosław Madej z Zakładu Informatyki AZ („Informatyka śledcza – co można znaleźć na dysku”, „Informatyka śledcza – o czym migają diody w urządzeniach sieciowych”).

W zajęciach przygotowanych przez wykładowców AZ udział wzięli uczniowie: ZSP nr 1 w Zamościu, ZSP nr 3 w Zamościu, II LO w Zamościu, I LO w Krasnymstawie, ZST-Z w Tomaszowie Lubelskim, LO Centrum Szkół Mundurowych Zamość oraz Technikum New Technology w Zamościu.

Reklamy

­

Organizatorzy dziękują uczniom i nauczycielom za udział w wydarzeniach zorganizowanych w ramach Festiwalu i serdecznie zapraszają do współpracy przy kolejnych projektach.

Reklamy

­Tegoroczna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki w Akademii Zamojskiej odbyła się w dniach 12-15 września 2022 r.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. AZ


Zobacz też:

Hrubieszów – Londyn – Pałac Buckingham [ZDJĘCIA, WIDEO]

Hrubieszów – Londyn – Pałac Buckingham [ZDJĘCIA, WIDEO]


Zerknij na Instagram →