21 września 2023

Lubelskie: Komunikat drogowy z godziny 10.00

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie informuje, że według danych z 8 Rejonów Dróg Wojewódzkich oraz 17 Obwodów Drogowych, wszystkie drogi wojewódzkie są na godzinę 10.00 przejezdne.

Reklamy

Do godziny 7.00 rano na drogach wojewódzkich pracowało około 50 sztuk sprzętu do Zimowego Utrzymania Dróg, w celu zapewnienia ich przejezdności. Obecnie między innymi dzięki temu, że warunki pogodowe się poprawiły, na drogach pracuje 9 sztuk pługopiaskarek i pługosolarek.

Na zajeżdżony śnieg oraz błoto pośniegowe mogą natrafić kierowcy podróżujący północną częścią Województwa – w okolicach Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa i Parczewa.

Reklamy

Na lokalnie występujące błoto pośniegowe natrafią wszyscy Ci, którzy podróżują właśnie przez wschodnią część Województwa – w okolicach Białej Podlaskiej, Dorohuska, Janowa Podlaskiego, Kodnia, Sławatycz, Terespola, Wisznic oraz na drogach wojewódzkich w okolicach Lubartowa, Radzynia Podlaskiego, Rejowca Fabrycznego, Siennicy Różanej oraz Końskowoli i Garbowa na zachodzie Województwa.

Drogi lokalnie śliskie mogą występować w okolicach Dęblina, Kazimierza Dolnego, Nałęczowa, Ryk, Stężycy oraz wszędzie tam gdzie są zbiorniki wodne – rzeki, jeziora czy stawy.

Reklamy

Według synoptyków opady śniegu mają utrzymywać się przez cały dzisiejszy dzień dlatego prosimy kierowców o uwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie panują na drogach.

Przypominamy także numer do Dyżurnego Zimowego Utrzymania Dróg Wojewódzkich – 81 749 53 28. Można się z nim skontaktować od godziny 6.00 do 22.00.

­

(info: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie / Kamil Jakubowski, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Urokliwa dolina (WIDEO)

Urokliwa dolina (WIDEO)

LubieHrubie na Twitterze