Lubelskie: Nowi policjanci, odznaczenia i medale

Dzisiaj w Sali Konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie odbyło się ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Podczas uroczystego apelu wręczone zostały także odznaczenia państwowe i resortowe.

Reklamy

 

„Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do naszej służby funkcjonariusz. Policjantki i policjantów powitał w szeregach insp. Robert Szewc Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Młodzi funkcjonariusze odebrali także z rąk kierownictwa KWP odznaki i legitymacje służbowe.

Składający dzisiaj przysięgę policjanci zostali przyjęci do służby pod koniec ubiegłego roku. Właśnie podczas tego grudniowego naboru nasz garnizon zasilił się o 40 funkcjonariuszy. Zdecydowana większość to panowie.  

Wkrótce policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m. in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania. Poznają psychologiczne aspekty pracy policjanta oraz etyki zawodowej. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności wrócą do swoich macierzystych jednostek. Młodzi policjanci zasilą szeregi 17 komend miejskich i powiatowych oraz Oddziału Prewencji Policji w Lublinie.

Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m. in. testy z wiedzy i sprawności fizycznej, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Zaliczenie wszystkich etapów naboru nie oznacza, że kandydat na pewno zostanie przyjęty do policji. Na każdym etapie kandydaci dostają punkty, a na pracę mogą liczyć Ci, którzy uzyskają największą ich liczbę.

W całym 2018 roku do służby przyjętych zostało 199 osób, w roku 2017 – 200. W tym roku według wstępnych założeń przyjęcia do naszej formacji prowadzone będą w sześciu terminach.  Pierwszy już w marcu br.

Podczas uroczystego apelu wręczone zostały także odznaczenia państwowe i resortowe. Medale i odznaczenia nadawane przez Prezydenta RP oraz MSWiA otrzymali wyróżnieni policjanci i pracownicy Policji garnizonu lubelskiego za pełną zaangażowania i wyróżniającą się służbę i pracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców naszego województwa.   

Gratulacje i słowa uznani wyróżnieni otrzymali od Wicewojewody Lubelskiego Pana Roberta Gmitruczuka oraz insp.  Roberta Szewca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin / R.L.R.

 

Zobacz więcej zdjęć z uroczystości >>