Lubelskie: Rozbita dziupla samochodowa

Audi Q7, Mercedesa Sprintera oraz fragmenty karoserii kilku samochodów pochodzących z kradzieży na terenie całego kraju zabezpieczyli łukowscy i bialscy kryminalni w „dziupli” w jednej z miejscowości na terenie gminy Trzebieszów. Policjanci do tej sprawy zatrzymali trzech mężczyzn.

Reklamy

Łukowscy i bialscy Policjanci z Wydziału Kryminalnego weszli na teren dwóch posesji w jednej z miejscowości w gminie Trzebieszów. Z operacyjnych ustaleń kryminalnych wynikało, że na terenie tych gospodarstw  znajduje się dziupla samochodowa. To był strzał w dziesiątkę.
 
Tam odnaleźli i zabezpieczyli samochód osobowy marki Audi Q7, Mercedesa Sprintera oraz pocięte fragmenty karoserii kilku samochodów. Ustalono, że samochody znalezione w „dziupli” oraz te które zostały rozebrane pochodzą z kradzieży na terenie Polski. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 44, 49 i 55 lat.
 
Policjanci jednocześnie nawiązali kontakt z jednostkami Policji, gdzie zgłoszone były kradzieże pojazdów. Sprawa ma charakter rozwojowy. Ustalane są dalsze okoliczności kradzieży pojazdów.
 
Wczoraj wobec mężczyzn Prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło: KPP Łuków (AD.)