Lubelszczyzna na Kongresie Kobiet

Ponad dziewięć tysięcy kobiet z całej Polski, w tym kilkaset z Lubelszczyzny weźmie udział w IV Ogólnopolskim Kongresie Kobiet i przyjedzie w piątek do Warszawy. Bardzo ważnym lubelskim akcentem będzie występ zespołu „Jarzębina”, który rozpocznie spotkanie w Sali Kongresowej.

Reklamy

Na zaproszeniu pań szczególnie zależało prof. Lenie Kolarskiej-Bobińskiej, która zespół zaprosiła wcześniej do Brukseli. Jest ona posłem do Parlamentu Europejskiego, ale też członkinią Rady Programowej Kongresu Kobiet i Ministrą w Gabinecie Cieni. Kongres Kobiet pod hasłem „Aktywność, Przedsiębiorczość, Niezależność” odbędzie się w Warszawie w dniach 14-15 września w Pałacu Kultury i Nauki.

Podobnie, jak w latach ubiegłych, również w tym roku prof. Lena Kolarska-Bobińska zaproponowała mieszkankom regionu lubelskiego wspólny wyjazd na Ogólnopolski Kongres Kobiet. Na panie zainteresowane udziałem w wydarzeniu czekać będą specjalne bezpłatne autobusy przygotowane przez biuro europosłanki i lubelską Platformę Obywatelską. Tym samym możliwa będzie jeszcze większa obecność aktywnych i przedsiębiorczych kobiet z całej Lubelszczyzny. W tym roku, autobusy wyruszą z południa naszego województwa i swą trasą obejmą Aleksandrów, Biłgoraj, Opole Lubelskie, Markuszów oraz Lublin.

Reklamy

– Z roku na rok zauważamy co raz większe zainteresowanie pań z naszego regionu udziałem w tym wydarzeniu, co niewątpliwie bardzo nas cieszy. Za sprawą zespołu „Jarzębina”, w tym roku reprezentacja kobiet z Lubelszczyzny będzie jeszcze większa – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska.

 

Tegoroczną edycję Kongresu Kobiet otworzy zespół „Jarzębina”. Panie z Kocudzy swym występem uświetnią pierwsze chwile spotkania kobiet ze wszystkich stron Polski.

„Jarzębina” została wybrana nieprzypadkowo. W tym roku Kongres Kobiet swą uwagę kieruje szczególnie do regionów, gdzie aktywność kobiet szczególnie się liczy i ma wpływ na społeczności lokalne. Doskonałym tego przykładem są właśnie Panie z Kocudzy, które poprzez swoją wieloletnią działalność nie tylko animowały lokalną społeczność, ale przede wszystkim zarażały swoją pasją i przedsiębiorczością inne kobiet – mówi prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Ponadto prof. Lena Kolarska-Bobińska weźmie udział w głównej sesji, otwierającej Kongres w sesji „Skąd przychodzimy, dokąd idziemy”. Weźmie także udział w panelu dyskusyjnym „Łupki, atom, czy zielona energia?”.

Szczegółowy program Kongresu znajduje się na stronie www.kongreskobiet.pl, a także na stronie europoseł www.lenalubelska.pl

Serdecznie zapraszamy!