Lublin: 15-latek kradł, bo potrzebował pieniędzy na marihuanę

Lubelscy policjanci zajmujący się przestępczością nieletnich wspólnie z kolegami z II komisariatu ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do domu jednorodzinnego. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Lublina, który wszedł do budynku podważając okno. Jego łupem padły pieniądze i sprzęt rtv. Za część gotówki kupił marihuanę.

Reklamy

Do kradzieży z włamaniem doszło w minioną niedzielę. Sprawca podważając okno dostał się do środka. Zabrał gotówkę oraz sprzęt rtv. Łączna suma strat wyniosła ponad dwa tysiące złotych. Sprawą zajęli się policjanci z II komisariatu. Pomocy udzielali im także funkcjonariusze z KMP w Lublinie zajmujący się przestępczością nieletnich. Wczoraj policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 15-letni mieszkaniec Lublina.
 
Młody sprawca na włamanie przyjechał rowerem. Jeździł po osiedlach obserwując okna i sprawdzając czy domowników nie ma w domu. Jak twierdził w rozmowie z policjantami skradziony sprzęt sprzedał natomiast pieniądze wydał. Za część gotówki kupił marihuanę. Teraz o dalszym losie 15-latka zdecyduje Sąd Rodzinny i Nieletnich w Lublinie.
 
 
Źródło i fot: KWP Lublin (AF)