Lublin: 2,5 tysiąca paczek papierosów bez akcyzy i kradziony rower

Kryminalni z II komisariatu ujawnili i zabezpieczyli ponad 2,5 tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Właścicielka kontrabandy przechowywała papierosy w mieszkaniu przy ulicy Lubartowskiej. 35-latka wpadła w ręce policjantów, gdy wychodziła z mieszkania.

Reklamy

Do zdarzenia doszło wczoraj przy ul. Lubartowskiej. Kryminalni z II komisariatu podejrzewali, że w jednym z mieszkań mogą być przechowywane papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podczas obserwacji zauważyli wychodzącą z mieszkania kobietę. Jak się okazało, wynosiła z lokalu trzy kartony nielegalnych papierosów.

Podczas przeszukania mieszkania, z którego wyszła, funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli łącznie 2523 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. Wewnątrz znajdował się również rower, który jak ustalili mundurowi pochodził z kradzieży na terenie Puław.

Reklamy

Zatrzymana 35-letnia mieszkanka Lublina została przewieziona do komisariatu. Tam policjanci przedstawili jej zarzuty. Jak wstępnie wyliczono kwota uszczuplenia podatku akcyzowego, na rzecz Skarbu Państwa wynosi ponad 36 000 złotych.
 
Nielegalny towar został zabezpieczony, natomiast 35-latka odpowie za swoje czyny przed Sądem. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi jej wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 3.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KG)