Lublin: Areszty dla sprawców rozboju. Użyli gazu i okradli

Policjanci z III komisariatu ustalili i zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni w wieku 17 i 19 lat zaatakowali mężczyznę, który chwilę wcześniej kupił, a następnie pił z nimi piwo. Sprawcy zauważyli, że mężczyzna ma przy sobie znaczną ilość gotówki i po użyciu gazu łzawiącego zabrali mu pieniądze.

Reklamy

Do rozboju doszło przy stacji paliw na ul. Abramowickiej w Lublinie. W nocy z 7 na 8 listopada trzej młodzi mężczyźni grali na tzw. „automatach”. Ich grze przyglądał się nieznany im mężczyzna. Po chwili zaczęli ze sobą rozmawiać. Mężczyzna postawił im kolejkę piwa. W pewnym momencie młodzi mężczyźni zaatakowali go. Użyli gazu łzawiącego i przemocą odebrali mu pieniądze, a następnie uciekli. Podczas rozmowy sprawcy najprawdopodobniej zorientowali się, że mężczyzna posiada przy sobie znaczną ilość gotówki. Nie mylili się, ich łupem padło 6 tysięcy złotych.
 
Sprawę prowadzili policjanci z III komisariatu. Tydzień po zdarzeniu dzielnicowi dysponując rysopisem sprawców zauważyli jednego z nich na tej samej stacji. Mężczyzna właśnie zapłacił za zatankowane paliwo i wsiadł do samochodu. W tym momencie dzielnicowi podjęli próbę zatrzymania sprawcy. Po krótkim pościgu zatrzymali go. Okazał się nim 19-letni Mateusz G. mieszkaniec Lublina. Kilka dni później doszło do kolejnych zatrzymań. Policjanci z „trójki” ustalili, że w rozboju brali udział także Kamil B. lat 19 oraz Hubert. Z lat 17. Wczoraj Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec podejrzanych mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
 
 
źródło: KWP Lublin (AF)