Lublin: Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Europejska Konwencja Żonglerska 3-5 sierpnia 2012

W ten weekend Carnaval Sztuk-Mistrzów i 35. Konwencja Żonglerska nabierają szalonego tempa oferując w programie niezliczoną ilość atrakcji dla gości i mieszkańców Lublina.

Reklamy

Różnorodność i ilość pozycji przyprawia o iście carnavalowy zawrót głowy, jednak teraz każdy, kto nie zdążył nasycić się magiczną atmosferą w mijającym tygodniu, może nadrobić zaległości. Atrakcje wypełnią całą przestrzeń Lublina: od Placu Zamkowego, przez Stare Miasto, aż po ulicę Wieniawską, Codziennie, od godzin porannych do północy!

Co trzeba zobaczyć?

Wielka Parada Kuglarska sobota, 4 sierpnia, godz. 14:00.

Uroczysty przemarsz uczestników Carnavalu Sztuk-Mistrzów oraz 35. Konwencji Żonglerskiej. Trasa tej niezwykłej parady będzie najdłuższa jaką do tej pory przeżyło nasze miasto: Park Ludowy, Piłsudskiego, Chopina, Aleje Racławickie, Krakowskie Przedmieście, Lubartowska, Kowalska, Plac Zamkowy. Parada to żywy spektakl, w którym tradycyjnie biorą udział artyści występujący w czasie Carnavalu Sztuk-Mistrzów, a w tym roku towarzyszyć będą im uczestnicy 35. Konwencji Żonglerskiej. Barwny korowód, popisy akrobatyczne, inscenizacje muzyczne i choreograficzne, żonglerka, spontaniczne interakcje z publicznością… Niepowtarzalne emocje i widoki. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.


Igrzyska 16:00, sobota, 4 sierpnia, Plac Zamkowy.

Wielki pokaz umiejętności sportowych i artystycznych w formie zawodów. Udział w nich biorą najlepsi żonglerzy 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej oraz uczestnicy Carnavalu Sztuk-Mistrzów. Tricki i sztuczki zapierające dech w piersiach. Adrenaliny i emocji z pewnością nie zabraknie. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

 

Urban Highline godz.12:00-20:00, piątek 3 sierpnia Stare Miasto, 17:30 – 21:00 sobota 4 sierpnia Stare Miasto oraz ul. Wieniawska, 10:00-20:00 niedziela Stare Miasto oraz ulica Wieniawska.

Ponad Starym Miastem, w otoczeniu zabytkowych kamienic i między wieżowcami Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, slacklinerzy dadzą pokaz chodzenia po taśmach na wysokości. Ryzykowne i widowiskowe sztuczki w wykonaniu najlepszych zawodników z całego świata. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.

 

Gala Fireshow 22:00, sobota 4 sierpnia, Plac Zamkowy.

Przepiękny, niepowtarzalny show światłem i ogniem w wykonaniu najlepszych wykonawców z całego świata, uczestników Carnavalu Sztuk-Mistrzów i 35. Konwencji Żonglerskiej. Bezpłatnie. Bez ograniczeń wiekowych.

 

Wydarzenia artystyczne


Zobaczymy m.in. występy:

David Cassel, Space Commander, 18:00, 3 sierpnia, piątek Pl. Łokietka, 17:00 4 sierpnia, sobota, Plac Łokietka, 17:20, 5 niedziela 5 sierpnia pod Trybunałem Koronnym. Superbohater, Space Commander, człowiek o nadludzkich zdolnościach, który tworzy własną akademię dla superbohaterów i udowadnia, że człowiek może latać! Akrobatyka, magia, wspinaczka, geometria, w siedmiu językach jednocześnie, czasem pełne napięcia, podnosi poziom adrenaliny. Musicie to zobaczyć. Bezpłatnie.

Murmuyo i Metrayeta, godzina 19:00 piątek 3 sierpnia Plac Litewski, godzina 18:00 sobota 4 sierpnia Plac Litewski, godzina 18:00 niedziela 5 sierpnia Plac Litewski. Pochodzą z Chile. Duet chilijskich artystów, którzy w swoich pełnych napięcia i tempa przedstawieniach zmuszają nas do spojrzenia z dystansem na samych siebie i ukazują nasze słabostki. Przedstawiciele generacji nowej clownady. W interakcji z widzem, zapraszają do wspólnej zabawy. Przestrzeń miejska jest sceną i bohaterem ich spektakli. Mocne i czasem kontrowersyjne wrażenia gwarantowane! Bezpłatne.

Cie BAL „Eloge du Poil”, Jeanne Mordoj, 20:00 3 sierpnia piątek Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5,20:00 4 sierpnia sobota, Warsztaty Kultury, 20:00 5 sierpnia niedziela, Warsztaty Kultury . Bohaterką przedstawienia jest uosobienie kobiecości, tajemniczej, nieokiełznanej, bezkompromisowej. Podejmuje tematy tabu, zmuszając widza do konfrontacji z własnymi zasadami i normami wpojonymi przez kulturę i wychowanie. Jeanne Mordoj to gwiazda światowego formatu, która po raz pierwszy gości w Polsce. Charyzmatyczna, wybitna artystka cyrkowa i teatralna wykorzystująca w swoim przekazie elementy akrobatyki, brzuchomówstwa, żonglerki. Podejmuje trudne tematy, związane z miejscem kobiecości w świecie, znaczeniem płciowości, śmiercią. Liczba miejsc ograniczona – ok. 120.miejsc na spektakl, bezpłatne wejściówki do pobrania, w dniu przedstawienia, w punkcie informacyjnym na Placu Litewskim (ok.100) i w punkcie informacyjnym w Parku Ludowym (ok.50), od godziny 10:00, kto pierwszy ten lepszy.

Wizyta Doktora – La Familia K, 19:00 4 sierpnia sobota Plac Litewski, 19:00 5 sierpnia niedziela Plac Litewski, Scena Carnavalowa- Park Ludowy. Zabawne i pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji przedstawienie międzynarodowej grupy teatralnej. Artyści dają popis niezwykłych umiejętności akrobatycznych, a ich przedstawienie pełne jest gagów i sztuczek. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

Gregor Wollny,15:40, sobota 4 sierpnia, Plac po Farze, 16:10 niedziela, 5 sierpnia pod Trybunałem Koronnym. Nieporadny i uroczy clown podbija serca, szczególnie żeńskiej części publiczności. Wollny w spontaniczny sposób prowadzi swojej przedstawienia pozostawiając pole dla wyobraźni widzów i… rozdając darmowe całusy. Bezpretensjonalna rozrywka. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie

Cie toi d’abord, 16:20 sobota 4 sierpnia, pod Trybunałem Koronnym, 15:40 5 sierpnia niedziela, Plac Łokietka. Jeremy i Thomas to duet, który nikogo nie pozostawi obojętnym. Efektowna żonglerka, zabawa z drewnianą skrzynią i wiele innych atrakcji wykorzystują aby opowiedzieć o wrażliwości, braterstwie przyjaźni i miłości. Zabawne i wzruszające. Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie.

Kino Sztukmistrzów, Browary „Perła” przy Bernardyńskiej, godzina 22:00, bezpłatnie.
Seans: „Hiszpański cyrk”, reż. Alex de Iglesia, film dla widzów pełnoletnich, piątek 3 sierpnia
„Woda dla Słoni”, reż. Francis Lawrence, sobota 4 sierpnia
„Człowiek na linie”, reż. James Marsh, niedziela 5 sierpnia

 

Bieżące informacje, mapka logistyczna i program Carnavalu Sztuk-Mistrzów i Europejskiej Konwencji Żonglerskiej dostępne na: www.sztukmistrze.eu

 

Źródło: Marketing Miasta Lublin