Lublin: Chcieli odzyskać przegrane pieniądze – włamali się do automatów i pijani pojechali na kebaba

Policjanci z komisariatu w Niemcach zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 23 do 29 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Wojciechów. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za włamanie do automatów do gier. Mężczyźni postanowili odzyskać przegrane przez siebie wcześniej pieniądze. Po włamaniu pojechali na kebaba. Jak się okazało kierujący miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Reklamy

We wtorek lubelska Policja została powiadomiona o włamaniu do automatów do gier, znajdujących się w jednym z lokali w gminie Jastków. Trzej mężczyźni od wczesnych godziny porannych przebywali w lokalu. Tam spożywali alkohol i grali na automatach. W pewnym momencie postanowili włamać się do maszyn i odzyskać wrzucone wcześniej pieniądze. Udało im się wydobyć blisko 400 złotych. Po tym wyszli z lokalu, wsiedli do samochodu i odjechali. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, włamywacze byli częstymi bywalcami lokalu i są to najprawdopodobniej mieszkańcy pobliskiej miejscowości.
 
Policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawców tego włamania. Okazali się nimi czterej mieszkańcy gminy Wojciechów w wieku od 23 do 29 lat. Jak ustalono, bezpośrednio po włamaniau pojechali do Lublina na kebaba. Po tym zdarzeniu, w momencie zatrzymania kierujący samochodem 29-latek, miał blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.
 
Wszyscy trzej odpowiedzą za włamanie do automatów do gier. Oprócz tego najstarszy z mężczyzn usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im przestępstw. Wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.
 
Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (KG)