27 września 2023

Lublin: Noc Uniwersytetów

W ramach obchodów jubileuszu naszej Uczelni, UMCS wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym oraz Uniwersytetem Medycznym organizują NOC UNIWERSYTETÓW.

Reklamy

Warsztaty, pokazy i wykłady, koncerty czy rozgrywki sportowe – to jedne z wielu atrakcji, z których będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani. Także na najmłodszych, w tzw. „Strefie Dziecka”, czekać będą specjalne niespodzianki.

Oficjalna inauguracja odbędzie się 30 maja br. (piątek) o godzinie 19.00 na Palcu Marii Curie-Skłodowskiej. W tym też miejscu znajdować się będzie główne centrum wszystkich wydarzeń, tj. koncerty zespołów z Wydziału Artystycznego UMCS oraz występy zaproszonych gości: chóru Uniwersytetu Przyrodniczego i muzyków z Uniwersytetu Medycznego. 

Reklamy

Zapraszamy serdecznie na Plac naszej patronki, który zostanie podzielony na kilka specjalnych stref:

• Strefa Informacji i Promocji (przy budynku Rektoratu UMCS): reprezentanci Uniwersytetów udzielą informacji na temat wydarzeń towarzyszących Nocy Uniwersytetów oraz nt. oferty edukacyjnej Uczelni; 

Reklamy

• Strefa Edukacji (alejka wzdłuż Wydziału Chemii, plac przed wejściem do Wydziału Humanistycznego): prezentacja wydziałów, kół i organizacji studenckich UMCS; 

• Strefa Dziecka (prześwit przy Wydziale Matematyki Fizyki i Informatyki – wejście do budynku Instytutu Informatyki). W związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka, studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych, w tym m.in.: kącik małego artysty, sportowca, naukowca i „bezpieczne dziecko”;

• Strefa Kultury (ACK UMCS „Chatka Żaka”): konkurs talentów, warsztaty malowania kawą, warsztaty beatbox, wernisaż wystawy fotograficznej czy „Noc Duchów” w Inkubatorze Medialno-Artystycznym UMCS;

• Strefa Sportu (obiekty sportowe UMCS, UP i UM), pracownicy i studenci każdego z Uniwersytetów rozegrają między sobą mecze w następujących dyscyplinach: koszykówka, siatkówka, piłka nożna. 

Mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny zapraszamy na turniej tenisa stołowego i tenisa ziemnego (zapisy pod adresem: promocja@umcs.lublin.pl do 28 maja br.). 
Centrum Kultury Fizycznej UMCS przygotowało dodatkowo szereg innych „sportowych atrakcji” tj. mecz tenisa stołowego, fitness, zumba, spinning, nordic walking.

Ponadto każdy z jedenastu Wydziałów UMCS podczas „Nocy Uniwersytetów” organizuje warsztaty, wykłady, spotkania z naukowcami i specjalistami w danej dziedzinie. 

Szczególnie zapraszamy na: Wielkie Dyktando z Języka Polskiego (organizowane przez Wydział Humanistyczny), dyktanda z języków angielskiego, niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego (organizowane przez CNiCJO) oraz Wielki Test Wiedzy o UE, przygotowany przez Wydział Politologii. Zapisy prosimy kierować na adres: promocja@umcs.lublin.pl do 28 maja br.

 

*Na stronie http://umcs.pl/pl/uniwersytet-marii-curie-sklodowskiej,5063.htm znajdują się szczegółowe programy każdego z trzech Uniwersytetów, organizujących wydarzenie.