Lublin: Rowerowo – Międzypokoleniowo

Rodzina, rower i dobry humor! Tyle wystarczy by aktywnie i międzypokoleniowo spędzić najbliższą niedzielę. Prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego zaprasza małych i dużych, młodszych i starszych, dzieci z rodzicami, wnuczków z dziadkami – wszystkich Lublinian, do udziału w międzypokoleniowym rajdzie rowerowym z Lublina do Nasutowa „Seniorzy na rowery”. Start: Lublin, 8 lipca br., godz. 12.00, pętla autobusowa przy ul. Koncertowej.

Reklamy

Pokonanie na rowerze trasy Lublin – Nasutów – Lublin, to wyzwanie, które seniorom i wszystkim mieszkańcom regionu stawia prof. Lena Kolarska-Bobińska. Na odważnych i wytrwałych, którzy dotrą do celu czekają liczne atrakcje m.in.: ognisko z kiełbaskami, gry oraz zabawy dla małych i dużych, alkogogle – czyli praktyczna nauka zachowania zasad bezpieczeństwa na drodze, darmowe znakowanie rowerów, przejażdżki bryczką, strzelanie z łuku, muzyka na żywo oraz konkursy z nagrodami od Parlamentu Europejskiego. Ponadto, na każdego zarejestrowanego uczestnika rajdu czeka odblaskowa kamizelka, która zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas rajdu.

– Trwający rok aktywności osób starszych i solidarności międzypokoleniowej zainspirowały nas do zorganizowania międzypokoleniowego rajdu rowerowego. Wspólnie pokonując prawie 20 km trasę, a potem aktywnie spędzając czas w ramach pikniku, chcemy wzmocnić solidarność międzypokoleniową mieszkańców Lubelszczyzny. Mamy nadzieję zarazić młode pokolenie pozytywną energią seniorów, a ich tą charakterystyczną dla młodych odwagą do podejmowania wyzwań. A przede wszystkim chcemy aktywnie i międzypokoleniowo spędzić czas – mówi Agnieszka Wójtowicz, Dyrektor Biura Poselskiego prof. Leny Kolarskiej-Bobińskiej w Lublinie.

Międzypokoleniowy Rajd Rowerowy rozpocznie się zbiórką o godz. 11.30 przy pętli autobusowej na ul. Koncertowej w Lublinie. Cały peleton wyruszy o godz. 12.00. Kiedy dotrze do Nasutowa? Zależy od kondycji i zapału uczestników. Atrakcje przed Europejskim Domem Spotkań w Nasutowie będą cierpliwie czekały na wszystkich uczestników rajdu.

W celu dołączenia do międzypokoleniowego rajdu rowerowego, prosimy o dokonanie rejestracji drogą elektroniczną na stronie internetowej www.lenalubelska.pl/rajd rowerowy lub telefonicznie pod numerem: 81 44 80 092. Wszystkich zarejestrowanych uczestników prosimy również o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i oświadczenia rodziców/opiekunów prawnych osoby niepełnoletniej (w przypadku udziału takiej w rajdzie) oraz zapoznania się  z regulaminem międzypokoleniowego rajdu rowerowego. Tak wypełnione i podpisane dokumenty prosimy zabrać ze sobą na rajd. Wszystkie niezbędne dokumenty, jak też szczegóły dotyczące rajdu znajdą Państwo na stronie www.lenalubelska.pl.

Wszystkich niezdecydowanych i zabieganych mieszkańców Lublina informujemy, że będzie również możliwość zarejestrowania się na rajd również przed startem.

Na międzypokoleniowy rajd rowerowy zapraszają prof. Lena Kolarska-Bobińska, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Lublinie, Rowerowy Lublin, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie i Wojewódzka Komenda Policji w Lublinie.

Bądźmy aktywni w każdym wieku!


Biuro Poselskie prof. Leny Kolarskiej – Bobińskiej w Lublinie