Lublin, start! Carnaval Sztuk-Mistrzów i Europejska Konwencja Żonglerska!

Dzisiaj pierwszy dzień Carnavalu Sztuk-Mistrzów, dorocznego święta sztuki nowego cyrku w Lublinie. Mieście Inspiracji oraz otwarcie międzynarodowego spotkania żonglerów: 35. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej.

Reklamy

Zapraszamy mieszkańców Lublina i gości, do centrum miasta na Plac Łokietka, Rynek Starego Miasta, Plac Litewski oraz deptak aby obejrzeć pierwsze pozycje z bogatego programu Carnavalu.

W Parku Ludowym, dzisiaj otwarcie „miasteczka żonglerów”, których spodziewamy się w liczbie około 3000. Przyjadą do nas ze wszystkich zakątków świata: Europy Zachodniej – Francji, Niemiec ale także Ameryki Południowej, Izraela czy Chin! A wokół miasteczka, w strefie wolnej od opłat, mnóstwo atrakcji dla mieszkańców Lublina i turystów.

 

Co dzisiaj w programie?

 

* Carnaval Sztuk-Mistrzów

10 przedstawień teatrów nowego cyrku w wykonaniu buskerów i otwarcie Klanzowego Miasteczka Zabaw Niezwykłych!

W programie m.in:

  • 13:00-18:00 Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych, na Placu Litewskim, zaprasza dzieci do wspólnej kreatywnej zabawy. Zajęcia prowadzone w oparciu o „pedagogikę cyrku” zaskoczą, ośmielą i rozweselą naszych milusińskich! Bezpłatnie!
  • 17:00 Just Edi, na Placu Łokietka: show polskiego buskera, czyli artysty – aktora ulicy, który w niebanalny i sympatyczny sposób rozśmiesza publiczność i potrafi zachęcić do interakcji każdego przechodnia! Dobra zabawa gwarantowana! Bez ograniczeń wiekowych. Bezpłatnie!

 

* 35. Europejska Konwencja Żonglerska

 

Dzisiaj Żonglerzy zapraszają na warsztaty dla dzieci i młodzież, a wieczorem, po raz pierwszy, odbędzie się widowiskowe Fire Show: pokaz sztuki ogniowej!

  • 20:00, premiera Pandora Show, namiot Cyrków Młodzieżowych, Park Ludowy przedstawienia wybitnej grupy cyrkowej, z elementami akrobatyki powietrznej i żonglerki, w poruszającej i wzbudzającej emocje formie opowiada o sprawach poważnych i trudnych. Widowisko bezpłatne, bez ograniczeń wiekowych. Ilość miejsc ograniczona!
  • Od godz. 12:00, rejestracja gości, mieszkańców miasteczka żonglerskiego w Parku Ludowym

Program szczegółowy: sobota 28 lipca

12:30 – Divus Show – pod Trybunałem Koronnym

13:00 – Just Edi – Pl. Litewski

13:00 -18:00- Klanzowe Miasteczko Zabaw Niezwykłych – Pl. Litewski

14:00 – Rumpel- Natural Born Fool – pod Trybunałem Koronnym

15:00 – Duo Samanakro – pod Trybunałem Koronnym

16:00 – Duoh-la-la- Pl. Litewski

16:30 –  Divus Show – pod Trybunałem Koronnym

17:00 – Just Edi – Pl. Łokietka

18:00 – King Size – Pl. Łokietka

19:00 – Cyrk Dosole – Pl. Litewski

20:00 – Pandora Show- namiot cyrków młodzieżowych – Park Ludowy

20:00 – Open Stage- namiot Open Stage –  Park Ludowy*

ok. 22:00 – Ogień na Fire Space- fire space –  Park Ludowy

24:00 – Renegade- namiot renegade –  Park Ludowy*

 

Bieżące informacje, mapka logistyczna i program Carnavalu Sztuk-Mistrzów i Europejskiej Konwencji Żonglerskiej dostępne na:  www.sztukmistrze.eu


 

Foto: Marketing Miasta Lublin