Lublin: Z drabiną i łomem. Policjanci zatrzymali włamywacza – groził im zemstą

Za usiłowanie włamania oraz groźby karalne odpowie 22-letni mieszkaniec Lublina. Sprawca dziś w nocy przy pomocy drabiny dostał się na taras jednego z budynków w dzielnicy Dziesiąta. Łomem podważył drzwi i próbował wejść do środka. Złodziej nie zdołał jednak niczego zabrać. Właścicielka mieszkania obudziła się słysząc hałas i zadzwoniła na telefon alarmowy.

Reklamy

Do włamania doszło dziś w nocy w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Dziesiąta. Sprawca około godziny drugiej w nocy wszedł na teren jednej z posesji, następnie przy pomocy drabiny dostał się na taras budynku. Łomem podważył drzwi i próbował wejść do środka. Złodziej nie zdołał jednak niczego zabrać. Właścicielka mieszkania obudziła się słysząc hałas. Zadzwoniła na telefon alarmowy.
 
Na miejsce natychmiast przyjechali policjanci z III komisariatu, którzy po chwili zatrzymali włamywacza. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Lublina. Miał przy sobie plecak oraz łom.
 
Mężczyzna był agresywny. Podczas zatrzymania groził policjantom, że po wyjściu z aresztu pobije ich. 22-latek będzie odpowiadał za usiłowanie kradzieży z włamaniem oraz groźby. Za te przestępstwa grozi mu 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już wielokrotnie notowany przez policjantów.      
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (AF)