15 lipca 2024

Lublin: Żądali od nich papierosów i pieniędzy. Policjanci zapobiegli rozbojowi.

Za usiłowanie rozboju odpowiedzą dwaj mieszkańcy Lublina. 19-latkowie zaczepili dwóch mężczyzn przechodzących ulicą Krakowskie Przedmieście. Żądali od nich papierosów i pieniędzy. Byli agresywni i popychali napotkanych mężczyzn. Jeden z pokrzywdzonych zauważył przejeżdżający w pobliżu radiowóz. Wykorzystał nieuwagę napastników i wybiegł na ulicę. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji szybko zareagowali i zatrzymali sprawców.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek przy ulicy Krakowskie Przedmieście. Dwaj 19-latkowie zaczepili przechodzących ulicą mężczyzn. Chcieli, aby Ci poczęstowali ich papierosem. Po tym zażądali pieniędzy i portfeli. Zaczęli popychać pokrzywdzonych i im się odgrażać. Gdy jeden z mężczyzn przewrócił się na chodnik, drugi wykorzystał nieuwagę napastników. Widząc przejeżdżający w pobliżu radiowóz policji wybiegł na ulicę i zaczął wzywać pomocy. Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie widząc co się dzieje szybko zareagowali i zatrzymali sprawców. Okazało się, że byli nietrzeźwi.
 
Napastnicy trafili do policyjnej celi. Okazali się nimi dwaj 19-latkowie, Piotr P. i Mateusz G. Obaj są mieszkańcami Lublina. Usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju do których popełnienia się przyznali. Dziś policjanci zwrócą się do prokuratury, aby ta wystąpiła z wnioskiem a tymczasowy areszt do sądu.
Za usiowanie rozboju grozi im kara więzienia do lat 12.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (KG)