Malowali na ścianach napisy podważające prawdziwość pandemii i hasła antyszczepionkowe (ZDJĘCIA)

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o naniesienie na kilkunastu budynkach w Zamościu i gminie Szczebrzeszyn napisów zawierających treści podważające prawdziwość pandemii oraz skuteczność szczepionek przeciw Covid-19.

Reklamy

22 i 23 września 2021 roku, nieznani wówczas sprawcy, farbą namalowali napisy na blokach mieszkalnych, przystankach, garażach oraz innych budynkach i elementach architektonicznych Zamościa oraz miasta i gminy Szczebrzeszyn.

Naniesione przez wandali napisy podważały prawdziwość pandemii, zawierały również hasła antyszczepionkowe. Treść niektórych stanowiła bezprawne groźby kierowane wobec członków Rady Ministrów.

W efekcie prowadzonych przez zamojskich policjantów działań, wytypowali trzech młodych mężczyzn, podejrzewanych o te przestępstwa.

Do zatrzymania pierwszego z podejrzanych, 26-latka z gminy Szczebrzeszyn, doszło w minioną środę. Następnego dnia 26-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty.

Kolejni podejrzani, dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 20 i 28 lat, zatrzymani zostali w piątek. Oni również usłyszeli już zarzuty.

Wszyscy trzej przyznali się do popełnienia zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Zamościu, do czasu sądowego finału tej sprawy, zostali objęci policyjnym dozorem. Zgodnie z kodeksem karnym, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

­

(info i fot. KMP Zamość)


Zobacz też:

Uważaj na oszustów podających się za pracowników banku!

Uważaj na oszustów podających się za pracowników banku!


LubieHrubie na Instagramie