Mandat za pozostawiony bez opieki bagaż

Pasażer, który pozostawił na terenie Portu Lotniczego Lublin bagaż bez opieki, został ukarany mandatem. Roztargnienie podróżnego postawiło na nogi służby pirotechniczne Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Reklamy

 

We wtorek 9 kwietnia, tuż po godzinie 22.00, patrol Służby Ochrony Lotniska ujawnił na terenie Portu Lotniczego Lublin, przy wyjściu z hali przylotów, pozostawoiny bez opieki bagaż

Po otrzymaniu informacji, funkcjonariusze Straży Granicznej natychmiast podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podróżnym. W miejscu pozostawionego bagażu wygrodzono strefę bezpieczeństwa oraz dokonano analizy monitoringu.

Reklamy

Funkcjonariusze ustalili, że właścicielem pozostawionego bagażu może być mężczyzna, który wcześniej przyleciał z Londynu. Podczas akcji rozpoznania pirotechnicznego, na miejsce zgłosił się 40-letni mieszkaniec Lublina, który oświadczył, że jest właścicielem bagażu.

Mężczyzna dokładnie opisał bagaż oraz jego zawartość i przyznał, że pozostawił torbę bez opieki przez swoje roztargnienie. Podróżny został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Cała akcja nie spowodowała utrudnień w odprawie granicznej oraz opóźnień w lotach.

 

***

 

Pamiętajmy, że pozostawiony bez opieki bagaż traktowany jest jako potencjalne zagrożenie, co wiąże się z wszczęciem odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Bagaż pozostawiony bez nadzoru bardzo często oznacza kłopoty, takie jak opóźnienia w komunikacji lotniczej oraz sankcje w postaci mandatu karnego w wysokości 500 zł.