Marszałek sypnął groszem

HrubieszówLublin

Reklamy

Będą pieniądze na inwestycje drogowe w powiecie hrubieszowskim a przekaże je Marszałek Województwa Lubelskiego p. Krzysztof Grabczuk z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Potrzeby są dużo większe ale dobre i to.

Wykaz miejscowości, które otrzymają dotacje:
Żniatyn – 40 tys. zł Gmina Dołhobyczów
Rogalin – 30 tys. zł. G. Horodło
Czortowice – 40 tys. zł. G. Hrubieszów
Wiszniów – Radostów – 30 tys. zł. G. Mircze
Trzeszczany II – 40 tys. G. Trzeszczany
Teratyn – Mojsławice – 40 tys. G. Uchanie
Peresołowice – 40 tys. zł. G. Werbkowice
Hrubieszów – 40 tys. zł ul. Orzeszkowej

***

Ze strony internetowej Wikipedia

Krzysztof Grabczuk

(ur. 22 kwietnia 1962 w Sawinie)

Polski samorządowiec, działacz sportowy, były prezydent Chełma i członek zarządu województwa, od 2008 marszałek województwa lubelskiego.

Ukończył Technikum Mechaniczne w Chełmie, następnie w 1986 studia trenerskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. W 1991 uzyskał tytuł zawodowy magistra wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Ukończył też podyplomowe studia z zakresu zarządzania i administracji na UMCS w Lublinie (2004) i Podyplomowe Studia Menedżerskie, rozpoczął studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Prowadził własną działalność gospodarczą. Od 1982 był związany z klubem zapaśniczym Cement Gryf Chełm, gdzie jako trener wychował m.in. przyszłego mistrza świata Dariusza Jabłońskiego. Był również sędzią międzynarodowym w zapasach. W grudniu 2004 objął stanowisko prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, a w marcu 2005 wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Należał do Unii Wolności, z której ramienia zasiadał w radzie miasta Chełma. W 2001 przystąpił do Platformy Obywatelskiej. W listopadzie 2002 został wybrany w wyborach bezpośrednich na prezydenta miasta, zastępując Henryka Dżamana. Kandydował z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Krzysztofa Grabczuka „Kocham Chełm”, popieranego m.in. przez PO. W 2006 bez powodzenia ubiegał się o reelekcję, przegrywając w drugiej turze z Agatą Fisz w walce o fotel prezydenta.

Wkrótce po porażce wszedł w skład zarządu województwa. 28 stycznia 2008 został wybrany na urząd marszałka.

Za promocję Chełma i regionu otrzymał honorowy tytuł „Chełmianina Roku”, za pomoc ludziom słabym i potrzebującym wyróżniony został tytułem Ecce Homo („oto człowiek”), a za promocję zdrowego trybu życia nagrodą „Białego Kruka”. Współorganizator Chełmskiego Ośrodka Wsparcia Bliźniego „Caritas”. W 2006 założył i został prezesem Stowarzyszenia Budowy Pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II, zajmującego się także fundowaniem stypendiów naukowych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Opracował – mak

Na zdjęciu – Marszałek Woj. Lub . p. Krzysztof Grabczuk.

Hrubieszow LubieHrubie 2009