1 grudnia 2023

Martwe zwierzęta w gospodarstwie. Policjanci zatrzymali 76-latka

Pod zarzutem znęcania się nad zwierzętami policjanci zatrzymali 76-letniego mężczyznę, na którego posesji ujawniono dwa martwe cielaki oraz krowę.

Reklamy

Do zatrzymania doszło wczoraj, na terenie jednej z posesji w gminie Cyców. Policjanci zostali zawiadomieni, że znajdują się tam wychudzone i padłe zwierzęta.

Na miejscu, funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami Stowarzyszenia Milejów dla Zwierząt, lekarza weterynarii oraz Urzędu Gminy w Cycowie, ujawnili w oborze dwa martwe cielaki, przywiązane linami do ściany. Pomieszczenie nie posiadało drzwi ani okien, a na podłodze znajdowała się słoma wymieszana z odchodami i błotem. Nie było tam pożywienia dla zwierząt, czy świeżej słomy. Na zewnątrz leżała martwa krowa przykryta sianem. Ponadto na polu znajdowały się żywe dwa dorosłe osobniki bydła i jedno ciele.

Reklamy

Właściciel zwierząt, 76-letni mężczyzna, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator zadecydował o przekazaniu padłych zwierząt do Zakładu Weterynarii i Patomorfologii Sądowej w Lublinie, celem wykonania sekcji. Żywe trafiły pod opiekę jednego z gospodarstw rolnych w Cycowie.

Policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sytuacji. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Łęczna)


Zobacz też:

18 psów odebrano właścicielowi hodowli – ZDJĘCIA

18 psów odebrano właścicielowi hodowli – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Twitterze