Maszynista z promilami

Policjanci z chełmskiej komendy zatrzymali maszynistę pociągu towarowego. Jak się okazało miał on 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie kierował składem na trasie Włodawa- Chełm.57 letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego trzeźwieje w policyjnym areszcie. Policjanci zatrzymali mu także uprawnienia do kierowania pojazdami trakcyjnymi.

Reklamy

 

Wczoraj wieczorem dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że maszynista składu towarowego może być nietrzeźwy. Informacja przekazana został przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei w Chełmie. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili personalia maszynisty, był to 57- letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego.

Jak się okazało mężczyzna kierował składem towarowym przewożącym drzewo na trasie Włodawa- Chełm. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 57 latka. Badanie wykazało, że miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, policjanci zatrzymali także uprawnienia do kierowania pojazdami trakcyjnymi. Gdy 57- latek wytrzeźwieje będą wykonywane dalsze czynności procesowe z jego udziałem.

 

źróło i fot. KWP Lublin