Mechanika i budowa maszyn w UPZ z pozytywną oceną PKA – ZDJĘCIA

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu otrzymał pozytywną ocenę Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Reklamy

PKA w swojej ocenie podkreśliła bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym, relacje kadry ze studentami oraz wsparcie socjalne studentów. 

W zespole oceniającym PKA znaleźli się eksperci w swojej dziedzinie, którzy zweryfikowali m.in. program studiów, bazę dydaktyczną Uczelni, kwalifikacje i doświadczenie kadry, politykę jakości kierunku studiów oraz inne elementy funkcjonowania mechaniki i budowy maszyn w UPZ. 

Kierunek otrzymał ocenę pozytywną na 5 lat. Zespół oceniający podkreślił, że koncepcja kształcenia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu „jest zorientowana na potrzeby otoczenia społeczno-gospodarczego, w tym zawodowego rynku pracy, a także została określona z udziałem potencjalnych pracodawców”. 

Ponadto zespół PKA ocenił bardzo dobrze bazę dydaktyczną i infrastrukturę dla kierunku mechanika i budowa maszyn UPZ. „Uwagę należy zwrócić na bardzo dobrze wyposażone laboratoria specjalistyczne oraz sale komputerowe” – czytamy w uzasadnieniu. 

Eksperci Komisji zwrócili również uwagę na relacje kadry i studentów oraz formy wsparcia studentów tego kierunku. „Uczelnia udziela studentom kompleksowego i systematycznego wsparcia w pozyskiwaniu wiedzy. Studenci mają zapewnione wsparcie dydaktyczne, naukowe i socjalno-bytowe (…). W Uczelni udało się stworzyć partnerski system relacji między kadrą a studentami, co znacząco ułatwia realizację wsparcia we wszystkich aspektach związanych z kształceniem na kierunku.” – pisze zespół PKA w uzasadnieniu swojej oceny. 

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Uczelni Państwowej w Zamościu kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera. Studia stacjonarne są  bezpłatne.

Na zdjęciach – laboratoria mechaniki UPZ.

(info i fot. UPZ)


Zobacz też:

Tir utknął pod wiaduktem – ZDJĘCIA

Tir utknął pod wiaduktem – ZDJĘCIA

LubieHrubie na Instagramie