Miał 164 km/h na liczniku, stracił prawo jazdy

164 km/h na liczniku seata w obszarze zabudowanym zarejestrowało w Luchowie Górnym policyjne sreberko. Za kierownicą auta siedział 34-latek z powiatu przemyskiego. 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych to nie wszystko. Zgodnie z nowelizacją przepisów w tej samej chwili mężczyzna stracił również uprawnienia do kierowania.

Reklamy

 

Kolejny kierowca z „ciężką nogą” pożegnał się z prawem jazdy na 3 miesiące. Tym razem w Luchowie Górnym na drodze wojewódzkiej nr 835 wpadł kierowca seata leona. Policjanci ruchu drogowego pełniący służbę nieoznakowanym oplem vectrą zarejestrowali prędkość, z jaką poruszał się kierowca na odcinku remontowanym w gminie Tarnogród.

Kierowca osobówki „przesadził”. W terenie zabudowanym pędził 164 km/h. Policjanci zatrzymali pirata do kontroli drogowej. Za kierownicą samochodu siedział 34-latek z powiatu przemyskiego.

Mężczyzna przyjął 500 złotowy mandat i 10 punktów karnych, ale bezwzględnie stracił również prawo jazdy. Tym razem uprawnienia utracił na 3 miesiące.


Ponownie przypominamy!

Zgodnie z obowiązującymi od 18 maja b.r. przepisami – kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

 

 

źródło, wideo: KPP Biłgoraj