Miał arsenał w domu. Wpadł, bo groził znajomemu bronią

Za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne odpowie 54 letni mieszkaniec Lublina. Policjanci w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli 7 jednostek nielegalnej broni oraz dwa opakowania prochu strzeleckiego.

Reklamy

 

Do zdarzenia doszło 14 kwietnia w godzinach wieczornych na terenie gminy Opole Lubelskie. Dyżurny Policji został telefonicznie powiadomiony przez 46 letniego mieszkańca Poniatowej iż w miejscowości Kazimierzów znany mu osobiście mężczyzna miał mu grozić przedmiotem przypominającym broń.

Interweniujący policjanci ustalili, iż sprawcą jest 54 letni mieszkaniec Lublina, który na terenie miejscowości Kazimierzów posiada dom letniskowy.

Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna wydał dobrowolnie siedem jednostek broni oraz dwa opakowania prochu strzeleckiego produkcji polskiej oraz czeskiej.

Sprawca został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.  Usłyszy zarzuty gróźb karalnych oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.  źródło i fot.: KWP Lublin