Miała odebrać wygraną, a straciła ponad 13 tysięcy. Nowa metoda oszustów!

Uważajmy na nową metodę, jaką posługują się oszuści. Mieszkanka Puław straciła ponad 13 tysięcy złotych, po tym jak uwierzyła oszustom, którzy przekonali ją, że wygrała 39 tysięcy złotych.

Reklamy

Do komendy w Puławach wpłynęło zgłoszenie o nowym sposobie, który wykorzystują oszuści, aby dotrzeć do naszych kont i przejąć znajdujące się na nich pieniądze.

Tym razem ich ofiarą padła mieszkanka Puław. Zadzwoniła do niej nieznajoma, która przedstawiła się, jako pracownica firmy reklamowej i poinformowała kobietę, że zarobiła 39 tys. zł za udostępnienie w reklamie swoich danych. Ponieważ puławianka kilka miesięcy wcześniej zareagowała na ogłoszenie o szybkim i łatwym zarobku, podając swój numer telefonu, była przekonana, że rozmówczyni dzwoni w tej sprawie.

W trakcie dalszej rozmowy, dzwoniąca, a następnie mężczyzna, któremu przekazała telefon, namówili mieszkankę Puław, aby podała numery swoich kont bankowych, na które w kilku transzach miała trafić wygrana. Później okazało się, że numery kont to za mało, aby sfinalizować wygraną i oszust zażądał numerów i kodów kart bankowych.

Puławianka podała również te dane, a po jakimś czasie zauważyła, że na jej koncie wykonywane są operacje. Zanim zorientowała się o co naprawdę chodzi, z jej kont zniknęło 13 500 złotych.

Nie mogąc skontaktować się z osobami z rzekomej firmy reklamowej oraz zablokować przelewów, kobieta zgłosiła się na Policję, która poszukuje oszustów.

­

(info: KMP Puławy, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Policjanci uratowali 13-miesięczną dziewczynkę

Policjanci uratowali 13-miesięczną dziewczynkę