Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej

Gminny Ośrodek Kultury, Urząd Gminy, Parafia Rzymskokatolicka w Werbkowicach oraz Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie zapraszają na Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej oraz I Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej dla Młodzieży, które odbędą się w Werbkowicach w dniach 14 – 15 maja 2011.

Reklamy

Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej
15.05.2011 r.

Reklamy

Jedenaście razy gościliśmy już u siebie zespoły śpiewacze z powiatu hrubieszowskiego. W tym roku chcieliśmy poszerzyć zasięg naszej imprezy o powiaty sąsiadujące z nami, a tym samym podnieść rangę festiwalu. Chcielibyśmy również, aby impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu.

Głównym celem przeglądu jest pielęgnowanie i promowanie kultu Matki Bożej poprzez popularyzację pieśni i piosenek Maryjnych w naszym regionie i nie tylko. Festiwal stwarza także możliwość konfrontacji dorobku artystycznego zespołów oraz wymianę doświadczeń uczestników i instruktorów.

Serdecznie zapraszamy.

I Międzypowiatowy Festiwal Pieśni i Piosenki Maryjnej dla Młodzieży
14.05.2011 r.

Festiwal skierowany jest do zespołów młodzieżowych i solistów działających przy placówkach kultury i parafiach (schole), zainteresowanych tą formą artystycznej wypowiedzi.

Międzypowiatowy charakter festiwalu stwarza możliwość konfrontacji i wymiany doświadczeń zespołów i solistów z powiatów sąsiadujących z hrubieszowskim.

Chcielibyśmy aby impreza wpisała się na stałe w kalendarz imprez kulturalnych naszego regionu.

Serdecznie zapraszamy.