Miniona doba na drogach Lubelszczyzny: 9 wypadków, 10 osób rannych, jedna zginęła na miejscu

W ciągu minionej doby na drogach województwa doszło do 9 wypadków drogowych, w których 10 osób zostało rannych, a jedna zginęła na miejscu zdarzenia. W miejscowości Rożdżałów (powiat chełmski) kierujący audi 57-latek, najprawdopodobniej podczas wyprzedzania kolumny samochodów, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł w wyniku poniesionych obrażeń.

Reklamy

 

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Rożdżałów powiat chełmski około godziny 19.00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący audi 57-latek wyprzedzał kolumnę samochodów. W tym czasie kierujący innym samochodem najprawdopodobniej zajechał mu drogę. 57-latek ratując się przed zderzeniem zjechał na pobocze, niestety tam uderzył w drzewo. Mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia w wyniku poniesionych obrażeń ciała.

Do innego, groźnego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w miejscowości Wólka Cycowska (powiat łęczyński) o godzinie 17.10. Kierująca fiatem pandą niezachowana bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechała na kierującego fiatem palio.  W wyniku zderzenia ranne zostały dwie pasażerki samochodów.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków i apelują o rozwagę. Pamiętajmy stosowaniu zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników drogi.

 

źródło i fot. KWP Lublin (AF)