15 lipca 2024

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendant Główny Policji odwiedzili w szpitalu rannego policjanta

Dzisiaj Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji razem z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji, Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem oraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie nadinsp. Pawłem Dobrodziejem odwiedzili w szpitalu mł. asp. Tomasza Kowalika.

Reklamy

 

Mł. asp. Tomasz Kowali został ranny podczas służby. Do zdarzenia doszło w minioną środę przed południem. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Krasnostawskiej komendy, na krajowej 17- tce, wykonywali czynności związane z kolizją drogową. 

Radiowóz policyjny miał włączone światła – błyskowe i mijania.   W pewnym momencie w tył pojazdu uderzyło osobowe renault.  Siła uderzenia była tak duża, że policyjne auto obróciło się i zatrzymało na przeciwnym pasie. Tam doszło jeszcze do zderzenia z oplem zafirą.

Reklamy

St. sierż. Magdalena Dolebska i mł.  asp. Tomasz Kowalik zostali zabrani do szpitala.  Niestety policjantki nie udało się uratować. Zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Obrażenia jakie odniósł  mł. asp. Tomasz Kowalik na szczęście nie zagrażają jego życiu.

Reklamy

Dzisiaj Pan Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji razem z nadinsp. Jarosławem Szymczykiem  Komendantem Głównym Policji  , Wojewodą Lubelskim Przemysławem Czarnkiem oraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Lublinie nadinsp. Pawłem Dobrodziejem odwiedzili w szpitalu mł.  asp. Tomasza Kowalika.

Minister życzył policjantowi szybkiego powrotu do zdrowia.

 

źródło i fot. KWP Lublin

 


 

Zobacz też:

Krasnystaw: To pożegnanie jest zbyt wczesne 

Tragiczny wypadek, zginęła policjantka na służbie