Mircze: Biblioteka rodzinnie i praktycznie

Już po raz czwarty biblioteka w Mirczu zorganizowała Rodzinny Wieczór w Bibliotece, któremu w tym roku towarzyszył Piknik Wiedzy Praktycznej. Całość odbyła się 26 maja i pomimo niesprzyjających warunków pogodowych przyciągnęła łącznie ponad 50 osób. Wydarzenie skierowane było do całych rodzin i za swój cel obrało przede wszystkim zachęcanie do wspólnego spędzania wolnego czasu przez wszystkie pokolenia.

Reklamy

Tegoroczny wieczór  w bibliotece wypełniły: rozstrzygnięcie Internetowego Konkursu Wiedzy o znanych postaciach z najnowszej Historii Polski, spotkania z policjantem, funkcjonariuszem Straży Granicznej oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mirczu, kalambury, koncert zespołu KOKTAJL, projekcja filmowa, a także wystawy: o naziemnej telewizji cyfrowej, 150 rocznicy Powstania Styczniowego (materiał udostępnione dzięki uprzejmości Jerzego Krzyżewskiego z Towarzystwa Regionalnego Hrubieszowskiego) i obrazów Stanisława Olszewskiego.

Zaprosiliśmy do nas także panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Kolonii Modryń II, które uraczyły wszystkich swoimi wypiekami oraz panią Stanisławę Ślepko wykonującą pająki ze słomek.  Dla najmłodszych kolorową watę cukrową, popcorn, i inne smakołyki zapewniło Centrum Zabawy Karol Woraczek. Ponadto odbyło się malowanie buziek i losowanie nagród rzeczowych dla uczestników imprezy. W trakcie imprezy czynna była także wypożyczalnia naszej biblioteki. 

W organizacji oraz realizacji Rodzinnego Wieczoru w Bibliotece i Pikniku Wiedzy Praktycznej wzięła udział młodzież z Gimnazjum w Mirczu. Piknik jest efektem współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirczu z Fundacją Nowe Media w ramach projektu „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”.

zobacz zdjęcia>>>


źródło i fot. GBP Mircze